Přesunovatelný stojan pro vrtačku

Nedávno jsem si vyrobil základnu pro pokosovou pilu. V tomto duchu jsem si nyní vyrobil podobnou základnu stojanu pro vrtačku. Cílem bylo, abych měl možnost stojan s vrtačkou kamkoliv přenést a tam jej stahovačkou připevnit a následně použít.

Uřízl jsem si dvě totožné dřevěné destičky, tak akorát pod základnu stojanu. K nim jsem si uřízl 2 hranolky, které jsem přilepil a přivrutoval k horní desce.

Horní část základny

Nyní následovalo vrtačkové intermezzo

A sice původní červenou vrtačku, kterou jsem ve stojanu používal a bylo mi jí líto, jsem nahradil starší vrtačkou s částečně kovovým tělem. Napoví následné obrázky s popiskami.

Pak jsem k horní desce přišrouboval samotný stojan vrtačky a to pomocí šroubů M10.

Šrouby které jsem měl k dispozici byly delší…

…tak jsem je musel zaříznout.

Nakonec jsem připevnil spodní desku stejným způsobem jako horní. Tedy přilepil lepidlem a ještě zajistil vruty. A na zadní stranu jsem přišrouboval spínač pro spouštění vrtačky.

Jinak vše funguje stejně jako v předchozím případě. Stojan postavím kam potřebuji a utáhnu pomocí stahovačky. A můžu vrtat. Takto nejsem nijak omezen, například délkou vrtaného dřeva, protože si můžu stojan s vrtačkou umístit na stůl, kde mám z obou stran dostatek místa.

BastlerCZ (Michal Šika)