Jak ukládám upínáky

Upínáky mám v tomto případě na mysli „pavouky“ (pružný provaz s háčky na koncích) a stahovací pásy s ráčnou pro utažení nákladu na zahrádce auta nebo na přívěsném vozíku.

Dřív jsem vždycky měl „pavouky“ (někdo jim říká gumicuky) a provazy v nějaké polici v garáži, a když jsem jel pro nějaký náklad, bral jsem si jich pár s sebou. Většinou to mělo za následek, že jsem měl upínáku buď málo, nebo nevhodné délky apod.

Tak jsem to vyřešil následovně. Měl jsem nevyužitý kufřík na nářadí, který jsem kdysi někde u rákosníků koupil za pár korun.

uu-01

Do něj jsem na vyndavací poličku uložil složené a zagumičkované „pavouky“, tak aby se víko nechalo bez problémů zavřít. Mám tam i pár hřebíků a vezu-li dlouhý náklad, přihodím i kladivo, abych mohl hřebíkem přitlouct výstražnou látku na konec nákladu.

uu-02

Výstražnou látku v mém případě tvoří starší výstražná vesta, kterou mám hned pod vyndavací poličkou ve hlavním prostoru kufru.

uu-03

Musím říct, že tato vesta je lepší, než když použijete červené trenky. S těmi jsem měl jednou problém se strážci zákona, kteří asi se slzou v oku vzpomínali na staré časy a takovéto využití jim přišlo jako zneuctění jejich symbolu.

Pod vestou jsou ještě stahovací pásy s ráčnou, také každý sbalený do uzlíčku a přepásaný gumičkou.

uu-04

Celé je to takto úhledné. Gumičky, které používám na přepásání upínáků, jsou asi 1cm široké a (když se rozstřihnou) asi 20 cm dlouhé gumy. Ty jsem získal od tchána.

uu-05

Pokud někam jedu pro nějaký náklad, prostě chytnu celý kufřík, který je skladný, dám jej do auta a je hotovo. Na místě pak jen vyndám takový upínák, který zrovna potřebuju a nemusím řešit že „pavouky“ mám zbytečně dlouhé nebo naopak.

 

BastlerCZ (Michal Šika)