Projekt: Renovace přívěsného vozíku za auto – 1

Před časem jsem koupil přívěsný vozík za auto. Jedná se o doma vyráběný vozík na malých kolech. Nemá sice příliš velkou nosnost, ale pro mě je dostačující. A navíc nebyl drahý.

Poté co mi náš žlutý pes u vozíku ukousal elektrický kabel, rozhodl jsem se pro celkovou renovaci. Vozík měl totiž pár nedostatků, předně to bylo nevyhovující osvětlení (chyběla mlhovka), také má být dle techničáku zelený (byl natřený jen základovou barvou). To by rozhodně při současných přísnějších kontrolách na STK vadilo. Navíc podlaha vozíku byla také v ne moc dobrém stavu.

Vozík jsem si nejprve odstrojil. Tedy sundal jsem sajtny (bočnice), pak jsem vybušil podlahová prkna (což nebyl až takový problém). Následovala demontáž světel a SPZky. Původní zbytek kabelu jsem nechal protažený hlavní nosnou trubkou, pomůže mi to při protahování nového kabelu.

Nakonec jsem odmontoval kola. V jednotlivých nápravách byly zasunuty a korunkovým šroubem zajištěny osy kol. Potíž byla trochu s pravým kolem, jehož osa byla přirezlá a bránila se demontáži. Musel jsem ji pomocí heveru vytlačit. Hever mi v tomto případě imitoval strojní lis. Naštěstí jsem nepoškodil závit na této ose, takže bude opět použitelná.

Odstrojený rám vozíku bez kol jsem odvezl na opískování (otryskání) staré barvy. To je nyní hotovo a budou následovat další kroky, jako přivaření výztuh a zadního rámu, montáž nové podlahové desky atd. To v dalších článcích na toto téma.

Pokračování příště…

BastlerCZ (Michal Šika)